Dodjela nagrada učesnicima radionica FINra

14. Aprila 2022. Komentari isključeni za Dodjela nagrada učesnicima radionica FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

Visokoškolska ustanova FINra je u okviru projekta ”Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola” upriličila prijem učenicima koji su uzeli učešće u radionicama:

1. Mala škola knjigovodstva i računovodstva,
  2. Mala škola programiranja i informatike,
  3. Mala škola izrade biznis plana i
  4. Mala škola poslovnog engleskog jezika.

Srdačnu dobrodošlicu učenicima je zaželjela pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja mr.sc. Irma Ibrišimović: „Učenici kroz učešće u radionicama imaju priliku da se kroz svaku pojedinačnu radionicu detaljno upoznaju kako studenti na Visokoškolskoj ustanovi FINra kroz nastavne procese izučavaju iste ili srodne teme koje su predmet radionice i kako po završetku studija primjena tih znanja i vještina izgleda u praksi. Radionice su edukativnog, informativnog, zabavnog i takmičarskog karaktera. ”

Prisutnima se obratio i dr.sc. Ismet Kalić, direktor Visokoškolske ustanove FINra:

”Radionice su osmišljene da vama, učenicima završnih razreda srednjih škola, pomogne i olakša odluku o tome šta želite biti u budućnosti, koje zanimanje da odaberete da biste imali uspješnu karijeru. Kroz ove radionice će vam se približiti zanimanja koja su najtraženija u svijetu, a to su: programeri, računovođe, revizori, finansijski menadžeri i IT stručnjaci. Ovo je već druga godina otkako implementiramo ovaj projekat i rezultati su zadovoljavajući. Naš cilj jeste da vi ostanete u Bosni i Hercegovini te kroz našu podršku nakon diplomiranja nađete posao kod poznatog poslodavca i budete traženi na tržištu rada.

Pored radionica, omogućili smo Vam da osvojite stipendije u iznosu od 10% do 100% od ukupnog iznosa školarine. FINra stipendira studente od svog osnivanja pa do danas. Svi koji budu uzeli učešće na radionicama i pristupe testiranju za stipendije, ostvaruju mogućnost da budu stipendisti FINra.”

Učesnici koji su se posebno istakli na radionicama nagrađeni su vrijednim nagradama.

Mala škola knjigovodstva i računovodstva:

1. Morankić Dino, Elektro-mašinska škola Lukavac
  2. Šabanović Ajla, Behram-begova medresa u Tuzli

Mala škola izrade biznis plana:

1. Bajrić Edina, Behram-begova medresa u Tuzli
  2. Topčagić Danisa, Behram-begova medresa u Tuzli
  3. Zavođa Vedran, Elektrotehnička škola u Tuzli
  4. Pušonjić Danijel, Elektotehnička škola u Tuzli

Mala škola programiranja i informatike i Mala škola poslovnog engleskog jezika:

1. Bašić Bakir, Elektro-mašinska škola Lukavac
  2. Mukanović Alem,  Elektro-mašinska škola Lukavac
  3. Čivčić Darian, Gimnazija ”Ismet Mujezinović” Tuzla
  4. Mizdarić Danijel, Elektrotehnička škola Tuzla

Po završetku dodjele nagrada, direktor FINra je učenicima uputio čestitke, pozvao ih da odaberu pravi poziv i donesu ispravnu odluku kako bi bili najbolji i traženi na tržištu rada.