FINRA PARTNER 2. MEĐUNARODNE KONFERENCIJE ZA RAZVOJ TURIZMA 2021

26. Novembra 2021. Komentari isključeni za FINRA PARTNER 2. MEĐUNARODNE KONFERENCIJE ZA RAZVOJ TURIZMA 2021 Nekategorisano FINra

Visokoškolska ustanova FINra, u srijedu 24.11.2021. godine, učestvovala je online na 2. međunarodnoj naučno-stručnoj konferenciji za razvoj ruralnog turizma RRT 2021.

FINra je i partner u organizaciji međunarodne konferencije pod nazivom: „Održivi i odgovorni razvoj ruralnog područja“.

Cilj Konferencije RRT 2021 je okupljanje predstavnika privrede, lokalnih i državnih institucija zajedno s predstavnicima akademske zajednice i rad na pronalaženju praktičnih rješenja za nastavak razvoja ruralnog područja Hrvatske i susjednih zemalja.

Konferencija RRT 2021 ima međunarodni karakter (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Srbija i Crna Gora) te je bila organizovana u vidu kratkih stručnih predavanja i više tematskih panela na kojima su se razmijenila međusobna iskustva i donijeti su zaključci, odnosno smjernice budućeg razvoja. Pripreme i podloge za raspravu ponudili su studenti i profesori više Univerziteta i fakulteta.

Tematske cjeline konferencije:

1. Održivi i odgovorni razvoj u ruralnom turizmu

2. Izvori finansiranja za razvoj ruralnog područja

3. Važnost edukacije djelatnika za razvoj ruralnog turizma

4. Nacionalni parkovi i parkovi prirode kao pokretači razvoja destinacije

5. Važnost međunarodnog povezivanja

6. Razvoj ženskog poduzetništva u ruralnom području

7. Uloga države, lokalne samouprave i lokalne zajednice u razvoju ruralnog turizma

8. Pozitivni primjeri iz prakse – domaći i inozemni

9. Ostale povezane teme.

Edukacije i radionice predviđene projektom izravno doprinose ostvarenju općeg cilja budući da se radi o edukacijama iz područja razvoja ruralnog turizma koji kod nas još uvijek nije dovoljno zastupljen.

FINra je partnerstvom u organizaciji i učešćem na ovoj konferenciji dokazala svoj kvalitet i opredjeljenost ka kontinuiranom unapređenju i podsticanju studenata da unaprijede svoja znanja i vještine, a samim tim steknu i novo međunarodno iskustvo.