FINra PONOSNI PARTNER 13. FESTIVALA SEVDALINKE

5. Novembra 2021. Komentari isključeni za FINra PONOSNI PARTNER 13. FESTIVALA SEVDALINKE Aktuelnosti,Novosti FINra

Dana 04.11.2021. godine, u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli održala se revijalna noć 13. Festivala sevdalinke.

Ponosni partner ovogodišnjeg 13. Festivala sevdalinke u Tuzli je i Visokoškolska ustanova FINra Tuzla.

Udruženje muzičkih umjetnika iz Tuzle koji djeluju u cijeloj Bosni i Hercegovini i regiji, dugi niz godina baštine i njeguju sevdalinku u izvornom obliku, kroz svoje programe, stručne seminare i radionice, predavanja, promocije knjiga, koncerte i javne nastupe, a poslednjih dvanaest godina i organizovanjem Festivala sevdalinke pod nazivom „Sevdalinko u srcu te nosim“, a pod krovnim projektom „Sevdalinka kulturno historijsko – nematerijalno blago BiH“.

Festival sevdalinke „Sevdalinko u srcu te nosim“ je jedini festival posvećen sevdalinci u svijetu, koji ima društvenu, kulturno-historijsku misiju očuvanja i prepoznavanja kulturno-historijskog značaja sevdalinke za Bosnu i Hercegovinu, kao najvrijedniju muzičku baštinu naših prostora.

FINra kao društveno odgovorna obrazovna institucija je prepoznala značaj Festivala sevdalinke za Bosnu i Hercegovinu i region. Podrška festivalu je samo dio onoga što nudi i podržava naša visokoškolska ustanova kroz svoj rad.