18. Januara 2023. Komentari isključeni za FINra POTPISALA SPORAZUM SA INSTITUTOM ZA DRUŠTVENA I RELIGIJSKA ISTRAŽIVANJA TUZLA Aktuelnosti,Novosti FINra

Dana 17.01.2023. godine potpisan je Sporazum o poslovnoj saradnji između visokoškolske ustanove FINra Tuzla i Instituta za društvena i religijska istraživanja Tuzla.

Sporazum su potpisali direktor FINra prof.dr.sc. Ismet Kalić i doc.dr. Šefko Sulejmanović, direktor Instituta.

Sporazumom su definisani osnovni elementi međusobne saradnje:

1.realizacija zajedničkih projekata s ciljem razvoja nauke i struke,

2.organizacija seminara, savjetovanja, radionica i sličnih skupova koji okupljaju relevantne interesne grupe,

3.poticanje i koordinacija istraživanja i razvoj tehničko – tehnoloških dostignuća,

4. organizacija stručnih, kulturnih, sportskih i drugih društvenih aktivnosti u cilju povezivanja studentskih udruženja, uzajamne promocije, razmjena informacija i izdavanje publikacija, razmjena studenata i nastavnika.

Zajedničke aktivnosti predviđene Sporazumom će sprovoditi Centar za naučno – istraživački rad i međunarodnu saradnju FINra.