24. Juna 2021. Komentari isključeni za FINRA UČESTVOVALA NA DEBATI „RACIONALIZACIJA POSTUPAKA AKREDITACIJE STUDIJSKIH PROGRAMA’’ Aktuelnosti,Novosti FINra

U srijedu 23.06.2021. godine održana je debata pod nazivom „Racionalizacija postupaka akreditacije studijskih programa’’ na Fakultetu za tjelesni odgoj i sport Univerziteta u Tuzli.

Debata je realizovana online putem ZOOM platforme i uživo u prostorijama FTOS-a.

Glavni cilj projekta odnosi se na uvođenje evropskih standarda u proces evaluacije i akreditacije studijskih programa na bh. univerzitetima, što predstavlja ključni korak u daljem provođenju Bolonjskog procesa u Bosni i Hercegovini.

Predstavnik Visokoškolske ustanove FINra, pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja mr. sc. Irma Ibrišimović, predavač Visokoškolske ustanove FINra je također učestvovala na pomenutoj debati.

Teme o kojima se diskutovalo na debati su sljedeće:

• razumijevanje značaja akreditacije studijskih programa,
  • pronalaženje najprihvatljivijeg modela za akreditaciju studijskih programa za sve nadležne obrazovne vlasti i visokoškolske ustanove  u Bosni i Hercegovini.

U debati učestvovali su:

• dr.sc. Sonja Vila, Sveučilište Josipa Jurija Strossmayera, Osijek
  • dr.sc. Renata Baličević, Sveučilište Josipa Jurija Strossmayera, Osijek
  • dr.sc. Jasna Adamovi, Univerzitet u Novom Sadu
  • dr.sc. Sanja Petković, Univerzitet Crne Gore
  • dr.sc. Atanas Kočov, Agencija za kvalitet visokog obrazovanja Republike Makedonije
  • dr.sc. Meri Cvetkovska, Nacionalno tijelo za akreditaciju i provjeru kvaliteta u obrazovanju Republike Srbije
  • dr.sc. Malik Čabaravdić, Univerzitet u Zenici
  • sc. Enes Dedić, Univerzitet u Bihaću
  • Marina Cicović, Stručna savjetnica za osiguranje i Maja Macan, viša savjetnica, Sektor za osiguranje kvaliteta Agencije za razvoj visokog obrazovanja i kvaliteta Bosne i Hercegovine.

Učešće predstavnice FINra na ovoj radionici je još jedan dokaz da je ova Visokoškolska ustanova opredjeljena ka kontinuiranom povećanju kvaliteta svih nastavnih procesa i da čini sve što je potrebno da diplome njihovih studenata bude prepoznatljive na međunarodnom i svjetskom nivou.