9. Maja 2021. Komentari isključeni za GOSTUJUĆE PREDAVANJE DR. SC. ADNANA ROVČANINA, REDOVNOG PROFESORA EKONOMSKOG FAKULTETA UNIVERZITETA U SARAJEVU NA VISOKOŠKOLSKOJ USTANOVI FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

Dana 11.05.2021. godine (utorak) sa početkom u 10:00h na Visokoškolskoj ustanovi FINra studenti I, II, III i IV godine studija imat će priliku da slušaju predavanje uvaženog dr.sc. Adnana Rovčanina, redovnog profesora sa Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

Teme predavanja su:

1. Aktivan pristup upravljanja finansijama
  2. Finansijski sistem kao okvir za upravljanje finansijama
  3. Temeljni koncepti upravljanja finansijama
  4. Izvori finansiranja i struktura kapitala
  5. Finansijske odluke
  6. Signali sa finansijskih tržišta i finansijske odluke
  7. Primjeri iz prakse

Zahvaljujući predavanjima studenti će obogatiti i proširiti svoja znanja iz oblasti finansija, a naročito iz predmeta: Osnove poslovnih finansija, Uvod u finansijski menadžment, Primjena finansijskog menadžmenta i Napredni finansijski menadžment.

Pozivamo sve studente I, II , III i IV godine, kao i sve profesore, asistente i saradnike na Visokoškolskoj ustanovi FINra da prisustvuju predavanjima.