NA FINra ODRŽANE VJEŽBE IZ PREDMETA OSNOVE PROGRAMIRANJA

25. Oktobra 2021. Komentari isključeni za NA FINra ODRŽANE VJEŽBE IZ PREDMETA OSNOVE PROGRAMIRANJA Aktuelnosti,Novosti FINra

Danas na Visokoškolskoj ustanovi FINra, studenti I godine  studijskog programa “Računarstvo i informatika” prisustvovali su vježbama iz predmeta Osnove programiranja kod Kenana Mazalovića, stručnjaka iz prakse, koji je zaposlen u IT kompaniji Virgin Pulse.

Cilj predmeta je da studenti razumiju koncept algoritma i računara kao izvršioca, te da usvoje znanja kako predstaviti neke načine zapisivanja algoritama: formalne i neformalne. Studenti će biti osposobljeni da mogu razviti jednostavan algoritam i testirati ga u logičkom smislu. Kroz programski jezik C i C++ studenti će se upoznati sa  osnovnim pojmovima,  tipovima podataka i deklaracijama i  naredbama za kontrolu toka programa (petlje i naredbe za grananje).

Na današnjim vježbama Kenan Mazalović, stručnjak iz prakse, studente je upoznao na koji način deklarisati i inicijalizirati varijable u C++ programskom jeziku. Objasnio im je korištenje ključnih riječi i aritmetičkih operatora kroz zadatke.

Kombinovana znanja iz područja IT i finansija i računovodstva, koje studenti usvajaju tokom studija na FINra, bit će direktno primjenjiva u poslovnoj praksi i pružat će im sigurno zaposlenje, nakon završetka studija.

FINra ispunjava cilj, da obrazuje  kadar u skladu sa zahtjevima tržišta rada objedinjujući teoriju i praksu istovremeno.

IMG-c5ea5fff4e8eb2872549be1a4c9e69e8-V
IMG-f5a14443683a07417432f01cdeac9174-V