NA FINRA ODRŽANO PREDAVANJE GOSTUJUĆEG PROFESORA VINKA BELAKA

18. Decembra 2021. Komentari isključeni za NA FINRA ODRŽANO PREDAVANJE GOSTUJUĆEG PROFESORA VINKA BELAKA Aktuelnosti,Novosti FINra

Misija FINra je da obezbijedi savremeno i inovativno obrazovanje koje spaja teoriju i praksu. Da bi se to postiglo neophodna je otvorenost i saradnja kako na domaćem, tako i na međunarodnom polju visokog obrazovanja.

Studenti I, II, III i IV godine Visokoškolske ustanove FINra oba akademska studijska programa: „Finansije i računovodstvo“ i „Računarstvo i informatika“ danas su prisustvovali prigodnom predavanju profesora Belaka iz Zagreba, na teme: „Novo financijsko računovodstvo za 2022“ i ”Kriptovalute i forenzika u praksi”. Studentima koji su dislocirani omogućeno je praćenje predavanja uživo, putem Zoom platforme. Video materijal sa predavanja je  postavljen na E-nastavu i dostupan je studentima 24/7 tokom cijele akademske godine.

„Od svog osnivanja do danas FINra je izgradila mrežu međunarodne saradnje sa respektabilnim univerzitetima u regionu. Potpisani su sporazumi o saradnji sa Međunarodnim sveučilištem Libertas iz Zagreba, Sveučilištem iz Slavonskog Broda,Visokom školom za menadžment i informatiku iz Virovitice, EBSCO kompanijom, Fakultetom za projektni i inovacioni menadžment Beograd, Fakultet za ekonomijo in informatiku Novo Mesto i drugim prestižnim visokoškolskim ustanovama iz regiona. Nastavak saradnje s profesorom Belakom dodatni je kvalitet u Programu međunarodne saradnje FINra. Buduća saradnja će se odnositi i na angažman u redovnoj nastavi u narednom semestru iz predmeta Primjena upravljačkog računovodstva, kao i u naredne akademske godine iz predmeta Forenzičko računovodstvo i računovodstvene prevare“, istakao je direktor Visokoškolske ustanove FINra prof.dr.sc. Ismet Kalić.

Profesor Belak je redovni profesor iz oblasti računovodstva i upravljanja, a mediji ga često opisuju kao znanstvenika koji dolazi iz prakse. Njegova bogata profesorska karijera počela je 1998. na Veleučilištu u Splitu, a od 2007. do 2019. godine profesor Belak radio je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Objavio je 11 samostalnih knjiga (monografija) i veći broj praktičnih i znanstvenih radova te knjiga u koautorstvu.

Zaista sam oduševljen napredovanjem Visokoškolske ustanove FINra kao i dosadašnjim postignutim rezultatima ove ustanove, što potvrđuje institucionalna akreditacija. Radujem se nastavku naše buduće suradnje“, istakao je profesor Belak.

FINra je sticanjem institucionalne akreditacije ispunila osnovni uvjet za uključivanje u projekte Erasmus+, prvenstveno kroz mobilnosti studenata i nastavnog osoblja. Na taj način, Visokoškolska ustanova FINra pruža priliku studentima i nastavnom osoblju da učestvuju na međunarodnim stručnim i naučnim projektima, izdavanju publikacija, konferencijama, seminarima i radionicama.