20. Maja 2021. Komentari isključeni za NA FINra USPJEŠNO REALIZOVAN NASTAVAK RADIONICA MALA ŠKOLA IZRADA BIZNIS PLANA I MALA ŠKOLA POSLOVNOG ENGLESKOG JEZIKA Aktuelnosti,Novosti FINra

U okviru projekta „Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola“,  20. Maja 2021. godine uspješno je realizovan i peti ciklus radionica Mala škola izrada biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika.

Pozdravne riječi, te riječi dobrodošlice učenicima uputila je mr. sc. Irma Ibrišimović, pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja te ih upoznala sa nastavnim procesom na FINra. U svom izlaganju  istakla je, da je FINra napravila  jedinstven spoj teorije i praktičnih znanja i vještina  što ovu visokoškolsku ustanovu  čini jedinstvenom u regionu.

Predavač mr. sc. Adem Azapagić  je na radionici Mala škola izrade biznis plana  učenicima predstavio ciljeve radionice, metodologiju rada, značaj i kotristi od biznis planiranja ,najčešće greške kod izrade biznis plana i  sadržaj biznis plana. Cilj radionice  je da učenici nauče kako doći do poslovne ideje, te da upoznaju alate potrebne za kreiranje biznis plana. Učestvujući  u  radionici izrada biznis plana učenici će steći znanje  izrade biznis plana, finansijskog plana, marketing plana, te naučiti prepoznati dobru poslovnu ideju.

Ciljevi radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika su da se učenicima omoguće usvajanja stručnog vokabulara i poslovnih vještina komuniciranja uz pažljivo odabrane autentične materijale, najsavremeniju metodologiju nastave, dinamičan i komunikativan pristup.

Radionice Mala škola izrade biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika održane su online putem Zoom platforme.

Današnja predavanja s primjerima iz prakse održali su:

Mala škola Izrada biznis plana – mr. sc. Adem Azapagić, predavač na FINra,

Mala škola poslovnog engleskog jezika  – mr.sc. Alisa Pejić, predavač na  FINra i student treće godine Mehmed Čajić.