NASTAVAK ODBRANA ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra

7. Decembra 2020. Komentari isključeni za NASTAVAK ODBRANA ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

NASTAVAK ODBRANA ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra

Na Visokoj školi za finansije i računovodstvo FINra u Tuzli nastavljeno je sa održavanjem odbrana završnih radova prve, zlatne generacije ove visokoškolske ustanove.

Studenti koji su uspješno, sa najvećom ocjenom odbranili svoje radove su:

ELDINA LEMEŠ, rođena 26.05.1976. godine u Doboju.

Tema: „Sprečavanje računovodstvenih prevara primjenom tehnika analize finansijskih izvještaja“.

Odbrana je održana 06.12.2020. godine u prostorijama Visoke škole FINra, pred Komisijom u sastavu:

2. dr. sc. Nataša Simeunović, profesor Visoke škole, član- mentor,
  3. dr. sc. Edin Glogić, profesor Visoke škole, član.

DŽENANA RAMIĆ, rođena 06.12.1989. godine u Tuzli.

Tema: „Organizovanje i funkcionisanje platnog prometa u poslovnim bankama na području BiH“.

2. dr. sc. Nataša Simeunović, profesor Visoke škole, član- mentor,
  3. dr. sc. Edin Glogić, profesor Visoke škole, član.

SAMIRA ĐULOVIĆ, rođena 09.11.1970. godine u Tuzli.

Tema: „Uticaj računovodstvenih politika na finansijski položaj i uspješnost preduzeća“.

2. dr. sc. Jozo Piljić, profesor Visoke škole, član- mentor,
  3. dr. sc. Edin Glogić, profesor Visoke škole, član.

Direktor Visoke škole FINra, dr.sc. Ismet Kalić, koji je bio u sastavu Komisije čestitao je kandidatkinjama na uspješnoj odbrani završnih radova, pohvalio ih i istakao da se radi o  vrijednim, predanim i odgovornim studenticama. Također, zbog toga što se radi o studenticama koje su prije upisa na FINra završile trogodišnje studije na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu i Tuzli, direktor Kalić im je odao priznanje što su odlučile da na FINra zaokruže svoje akademsko obrazovanje i steknu diplomu sa 240 ECTS bodova, jer je diploma sa 180 ECTS bodova neprepoznatljiva na tržištu rada. Na kraju direktor Kalić im je zaželio sreću i uspjeh u daljnjem radu i karijeri i naglasio da su im vrata na FINra uvijek otvorena za buduće vidove saradnji i zajedničke projekte.

Kandidatkinje su imale samo riječi hvale za Visoku školu FINra. Zahvalile su se direktoru Kaliću, kao i svim profesorima i osoblju na nesebičnoj podršci koju su im pružali tokom njihovog studiranja na FINra. Naglasile su i da su završetkom školovanja na FINra njihova dugogodišnja iskustva u finansijsko-računovodstvenoj profesiji zaokružena i unaprijeđena novim znanjima i vještinama.