8. Marta 2022. Komentari isključeni za ODRŽANO PRVO PREDAVANJE IZ PREDMETA OSNOVE POSLOVNIH FINANSIJA ZA STUDENTE PRVE GODINE Aktuelnosti,Novosti FINra

U ljetnom semestru akademske 2021/22. godine studenti prve godine prisustvovali su uvodnom predavanju iz predmeta Osnove poslovnih finansija kod predmetnog nastavnika prof.dr.sc. Ismeta Kalića. Na predmetu je angažovano sljedeće nastavno osoblje: Prof.dr.sc. Ismet Kalić, vanredni profesor,  Prof.dr.sc. Željko Rička, redovni profesor, Adisa Šabović, stručnjak iz prakse i Nermina Kalić, bacc.finansija i računovodstva.

Studenti oba akademska studijska programa: “Finansije i računovodstvo” i “Računarstvo i informatika” su se upoznali sa silabusom predmeta, tematskim jedinicama i načinom izrade seminarskog rada. Teme ovog predavanja bile su: ”Upravljanje finansijama-uloga, značaj, instrumenti” i ”Aktivno upravljanje finansijama-uslov opstanka i razvoja”.

Izučavajući predmet Osnove poslovnih finansija studenti stiču znanja iz oblasti upravljanja finansijama u preduzeću, koje uključuje finansijsko planiranje, kontrolu, analizu i finansijsko izvještavanje. Također, studenti stiču sposobnosti za praktičan rad na poslovima i zadacima finansijske funkcije u preduzeću, te ovladat će vještinama izrade biznis plana čiji je esencijalni dio finansijski plan.

Pored ovog predmeta, na FINra se izučavaju i sljedeći predmeti iz oblasti finansija: Uvod u finansijski menadžment, Primjena finansijskog menadžmenta i Napredni finansijski menadžment.

Naš cilj je da studenti FINra postanu vrhunski finansijski menadžeri i stručnjaci za finansije.