21. Maja 2021. Komentari isključeni za PREZENTACIJA SEMINARSKIH RADOVA IZ PREDMETA OBJEKTNO- ORJENTISANO PROGRAMIRANJE NA FINra Aktuelnosti,Nekategorisano,Nekategorisano,Novosti FINra

Dana, 20. maja 2021. godine studenti  prve godine studijskog programa Računarstvo i Informatika  uspješno su  prezentirali  seminarske  radove  iz predmeta Objektno – orjentisano programiranje kod mr. sc. Aldijana Omerović, predavač na FINra.

Teme i studenti koji su prezentovali svoje seminarske radove su:

• Dropić Kenan – Konstruktor i destruktor u C++ programskom jeziku
  • Kerim Lugonić – Program za kviz u C++ programskom jeziku
  • Ziba Junuzović – Programski jezik C

Cilj predmeta Objektno – orjentisano programiranje je upoznati studenta sa konceptom klasa i objekata. Zatim skrenuti pažnju studentima na intelektualni proces apstrakcije, kojim se zanemaruju irelevantna svojstva stvarnih objekata, kako bi mogli biti opisani kroz računalne objekte. U konačnici studentu mora biti omogućeno samostalno kreiranje jednostavnog OO modela neke pojave iz stvarnog svijeta.  Naznačiti studentima i objektno –orijentirane aspekte PHP-a s kojima će se susretati tokom studija.

Student prve godine studijskog programa Računarstvo i Informatika, Kerim Lugonić svoju kreativnost je iskazao kreirajući program za kviz C++ programskom jeziku.

Izrada i prezentacija seminarskih radova za studente na FINra je obavezna na svim predmetima svih studijskih godina.

Studenti će pored znanja i vještina iz određenog predmeta steći i znanja i vještine u javnom nastupu i prezentiranju, što je jedna od ključnih kompetencija koju treba da posjeduje svaki student na FINra i na taj način bude spreman za tržište rada.

Visokoškolska ustanova  FINra je svojim studentima omogućila da svoje seminarske radove mogu prezentirati in class ili online, putem ZOOM platforme.