17. Juna 2021. Komentari isključeni za PROFESORI I STUDENTI VISOKOŠKOLSKE USTANOVE FINra UČESNICI NA 14. GODIŠNJOJ MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI “MODERNA INTERNA REVIZIJA U DIGITALNOJ TRANSFORMACIJI” U NEUMU Aktuelnosti,Novosti FINra

U periodu od 17.6. do 19.06.2021. godine u prostorijama Grand hotela Neumu u Neumu, Institut internih revizora BiH organizuje sada već tradicionalnu 14. po redu Godišnju konferenciju o internoj reviziji pod nazivom  „MODERNA INTERNA REVIZIJA U DIGITALNOJ TRANSFORMACIJI“. Konferencija je međunarodnog karaktera i jedan od predavača na ovoj konferenciji je i profesor Visokoškolske ustanove FINra doc. dr. sc. Edin Glogić.

Na Visokoškolskoj ustanovi FINra podržan je mentorski rad i u skladu sa ovim konceptom devet studenta pod mentorstvom doc. dr. sc Edin Glogić je uključeno u nacionalno takmičenje iz interne revizije. Na ovom takmičenju naši studenti su pokazali visok nivo znanja iz interne revizije i nekoliko njih ima priliku da se plasira na europsko takmičenje iz interne revizie EURO 2021.

S obzirom na pokazane znanje u toku takmičenja u kojem rame uz rame naši studenti se takmiče sa već dokazanim profesionalcima u internoj reviziji, dvije naše studentice IV godine studija Maida Avdić i Melisa Mušanović su dobile priliku da besplatno uz plaćenje troškove od strane Instituta prisustvuju na ovoj 14. Godišnjoj konferenciji. FINra zajedno sa svojim profesorima aktivno radi na izgradnji profesionalne karijere svojih studenata, budućih stručnjaka što je čini poželjnom obrazovnom institucijom u BiH.