PRVI PARCIJALNI ISPITI NA VISOKOŠKOLSKOJ USTANOVI FINra

14. Novembra 2021. Komentari isključeni za PRVI PARCIJALNI ISPITI NA VISOKOŠKOLSKOJ USTANOVI FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

Studenti II godine akademskog studijskog programa Finansije i računovodstvo Visokoškolske ustanove FINra danas su pristupili prvom parcijalnom ispitu. Parcijala je održana iz nastavnog predmeta Uvod u finansijsko računovodstvo kod predmetnog profesora dr.sc. Senada Kurtanović, profesor na FINra.

FINra u ak. 2021/22. godini uspješno realizira kombinovani model nastave: in class i online (putem Zoom platforme), a parcijalama studenti će pristupiti in class u prostorijama visokoškolske ustanove.

Zahvaljujući novoj IT opremi sva predavanja i vježbe u ovom semestru su snimana i postavljena na E-nastavu, gdje su dostupna 24/7 studentima. Na ovaj način je FINra pokazala potpunu opredijeljenost u podršci studentima pri usvajanju znanja i vještina i pripreme za parcijalne i završne ispite.

Tokom proučavanja predmeta Uvod u finansijsko računovodstvo, studenti stiču neophodna znanja i vještine za primjenu konceptualnog okvira za finansijsko izvještavanje, primjenu računovodstvenih koncepata i načela, evidentiranje jednostavnih poslovnih promjena u sistemu dvojnog knjigovodstva primjenom MSFI i MSFI za MSE te sastavljanje finansijskih izvještaja opšte namjene.

Na Visokoškolskoj ustanovi FINra studenti vrijedno izvršavaju svoje predispitne obaveze kroz pismene provjere znanja, seminarske i praktične radove. Rad i aktivnosti studenata prate se i ocjenjuju kontinuirano tokom semestra.

U narednom periodu studente očekuju predispitne obaveze iz drugih predmeta. Sretno svim našim studentima u izvršavanju njihovih obaveza.