PRVI ZAVRŠNI ISPITI NA VISOKOŠKOLSKOJ USTANOVI FINra

21. Juna 2021. Komentari isključeni za PRVI ZAVRŠNI ISPITI NA VISOKOŠKOLSKOJ USTANOVI FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

Ljetni semestar akademske 2020/21. godine na Visokoškolskoj ustanovi FINra završen je 14.06.2021. godine, a danas je održan prvi završni ispit u prostorijama ove visokoškolske ustanove. FINra je uspješno realizirala kombinovani model nastave: in class i online (putem Zoom platforme), predispitne obaveze I i II parcijalu studenti su polagali online.

Zahvaljujući novoj IT opremi sva predavanja i vježbe u ovom semestru su snimana i postavljena na E-nastavu, gdje su dostupna 24/7 studentima. Na ovaj način je FINra pokazala potpunu opredijeljenost u podršci studentima pri usvajanju znanja i vještina i pripreme za završne ispite.

Studenti I godine Visokoškolske ustanove FINra, pristupili su prvim završnim ispitima.

U skladu sa Naredbom Kantonalnog štaba civilne zaštite TK, a u cilju poštivanja i pridržavanja mjera zaštite zdravlja i prevencije pojave oboljelih od korona virusa, studenti su bili podjeljeni u II grupe.

Kod predmetnog nastavnika prof.dr.sc. Adila Kurtića, ispitu iz Organizacionog ponašanja pristupilo je 25 studenata sa studijskog programa ”Finansije i računovodstvo”.

Studenti sa studijskog programa ”Računarstvo i informatika”, pristupili su ispitu iz predmeta Numerička matematika kod predmetnog nastavnika prof. dr.sc. Zorana Jasaka.

Studenti su pokazali visok nivo znanja što pokazuje ozbiljnost i posvećenost pripremi i polaganju ispita na Visokoškolskoj ustanovi FINra. Ozbiljnost i kontinuirani rad studenata pokazuje i sama izlaznost studenata na ispite.