4. Juna 2021. Komentari isključeni za USPJEŠNO REALIZOVAN SEDMI CIKLUS RADIONICA MALA ŠKOLA IZRADA BIZNIS PLANA I MALA ŠKOLA POSLOVNOG ENGLESKOG JEZIKA Aktuelnosti,Novosti FINra

Visokoškolska ustanova FINra Tuzla u okviru projekta „Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola“ dana 03. juna  2021. godine uspješno je realizovala i sedmi ciklus radionica Mala škola izrada biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika.

Radionice Mala škola izrade biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika održane su online putem Zoom platforme, a u radionicama su učestvovali učenici završnih razreda srednjih škola.

Cilj radionice Mala škola izrade biznis plana je da učenici nauče kako doći od poslovne ideje do biznis plana, te da upoznaju alate potrebne za kreiranje biznis plana. Učestvujući u radionici Mala škola izrade biznis plana učenici će naučiti izraditi biznis plan, finansijski plan, marketing plan, te naučiti prepoznati dobru poslovnu ideju.

Kroz program radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika učenici će se upoznati sa osnovnom terminologijom poslovnog vokabulara s područja finansija i računovodstva neophodnom za komuniciranje u različitim poslovnim situacijama kao što su organizacija preduzeća, zapošljavanje, poslovna etika, poslovni kontakti, interkulturalne razlike u poslovnom svijetu i poslovno dopisivanje.

Današnja predavanja s primjerima iz prakse održali su:

Mala škola izrade biznis plana –  mr.sc Adem Azapagić, predavač  na FINra i Nadina Đogić, studentica treće godine na FINra.

Mala škola poslovnog engleskog jezika –  mr.sc. Alisa Pejić, predavač na FINra i Mehmed Čajić, student treće godine na FINra.