VISOKOŠKOLSKA USTANOVA FINra PONOSNI PARTNER 4. FESTIVALA SAVREMENE ŽENE

19. Juna 2021. Komentari isključeni za VISOKOŠKOLSKA USTANOVA FINra PONOSNI PARTNER 4. FESTIVALA SAVREMENE ŽENE Aktuelnosti,Novosti FINra

Nizom kulturnih sadržaja u Ateljeu Ismet Mujezinović, Hrvatskom kulturnom centru i Narodnom pozorištu u Tuzli, uz obraćanja predstavnika izvršne vlasti, nekoliko ambasadorica u BiH i drugih uspješnih žena savremenog društva, svečano je otvoren 4. međunarodni Festival savremene žene koji je trajao od 17. do 20. juna 2021. godine.

Ponosni partner ovogodišnjeg 4. Festivala savremene žene u Tuzli je i Visokoškolska ustanova FINra Tuzla.

Ovaj jedinstveni festival povezuje i podržava uspješne priče BiH, regije i svijeta, a ujedno motiviše mlade žene.

Festival savremene žene slavi uspjeh i potiče pojedince ali i cijele kompanije i institucije da poboljšaju svoju svrhu, ciljeve i organizaciju kroz motivaciju svojih uposlenica, stvara im mogućnost ka napretku i sl. Festival promoviše uspjeh ali i hrabrost žene koje su imale snagu da preuzmu odgovornost i uspjele da budu vrhunske u svome poslu.

Svake godine na festivalu su zastupljene jako interesantne govornice iz različitih djelatnosti, a neke od tema na ovogodišnjem Festivalu savremene žene su: kako vladati svojim vremenom, kako biti kreativna, koje su moći društvenih mreža, te kako odgovoriti na nove poslovne izazove nastale zbog pandemije Covid-19.

FINra kao društveno odgovorna obrazovna institucija je prepoznala značaj festivala za Bosnu i Hercegovinu i region.

Na Festivalu na kojem je učestvovalo više od 100 govornica iz 17 država, učešće su uzele i prestavnice Visokoškolske ustanove FINra, mr.sc. Irma Ibrišimović, pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja i studentica IV godine i predstavnik Studentskog vijeća Nermina Kalić.

Podjelile su svoje iskustvo napredovanja, rada i truda u polju ekonomije dijeleći svoje ključne principe uspjeha.

Pored navedenog, istakle su važnost obrazovanja ženske populacije, kvalitet obrazovanja i šta Visokoškolska ustanova FINra može ponuditi ženi na njenom putu ka uspjehu. Sve benefite koje nudi Visokoškolska ustanova FINra za svoje studente su samo jaki temelji ka sigurnoj i uspješnoj budućnosti njenih studenata.

Visokoškolska ustanova FINra ove godine odvaja fond od čak 100.000 KM za stipendiranje studenata. Posljednje testiranje za stipendije će se održati 26.06.2021. godine sa počekom u 10 h online i u prostorijama FINra.

Iz priloga sa naše facebook stranice možete poslušati govor naših predstavnica na ovogodišnjem festivalu.