VISOKOŠKOLSKA USTANOVA FINra PONOSNI PARTNER PRVOG FESTIVALA MLADIH 2021.

28. Augusta 2021. Komentari isključeni za VISOKOŠKOLSKA USTANOVA FINra PONOSNI PARTNER PRVOG FESTIVALA MLADIH 2021. Aktuelnosti,Novosti FINra

Nizom mnogobrojih aktivnosti i radionica, uz obraćanje iskusnih predavača Investicijske fondacije IMPAKT, na Visokoškolskoj ustanovi FINra održane su tri radionice od 25. do 28. augusta 2021. godine, u sklopu prvog Festivala mladih 2021 u Tuzli. Radio Kameleon je organizator Festivala mladih 2021 i propratnih aktivnosti.

Visokoškolska ustanova FINra je ponosni partner Festivala mladih 2021, koji je regionalnog karaktera i podstiče mlade da profiliraju svoje umjetničke vještine i pruža im podršku da svoje ideje pretvore u biznis.

U proteklih nekoliko godina Investicijska fondacija IMPAKT podržala je preko 200 malih biznisa te su pružili desetine hiljada sati mentorske podrške mladim ljudima koji su se upustili u poduzetničke vode.

Radionice koje su održane na FINra su sljedeće:

”Od ideje do biznisa”predavač Mirela Omerović (ekspertica poduzetništva)

”Uđite sa nama u svijet marketinga” – predavač Adnana Piro (ekspertica digitalnog marketinga i komunikacija).

”Finansije i Vi na ti”Senajid Đozo (direktor Investicijske fondacije IMPAKT)

Na radionicama na kojem su učestovali i studenti FINra, mladima se približio svijet digitalnog marketinga i mogućnosti koje im digitalni marketing pruža, pružila im se mogućnost iznošenja ideja i njihova razrada, te generalno kako različitim tehnikama generirati ideju i kako od te ideje napraviti održiv poduhvat na jedan interaktivan i interesantan način. Mladima su se približile finansije, razgovaralo se o različitim pojmovima, bilo da se radi o biznisu ili nekim projektima koje realiziraju u zajednici.

FINra kao društveno odgovorna obrazovna institucija je prepoznala značaj Festivala mladih za Bosnu i Hercegovinu i region, budući da Nastavnim planom i programom određenih predmeta, studenti izučavaju istu ili sličnu tematiku.

Sve benefite koje nudi Visokoškolska ustanova FINra za svoje studente su samo jaki temelji ka sigurnoj i uspješnoj budućnosti njenih studenata.