ZAVRŠENO PRVO MEĐUNARODNO TAKMIČENJE STUDENATA NA FINra

24. Septembra 2021. Komentari isključeni za ZAVRŠENO PRVO MEĐUNARODNO TAKMIČENJE STUDENATA NA FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

Nizom mnogobrojnih aktivnosti na Visokoškolskoj ustanovi FINra, 23. i 24.09.2021., održano je   prvo studentsko međunarodno takmičenje ”Prednosti i nedostaci online nastave”.

Organizator međunarodnog takmičenja je Visokoškolska ustanova FINra u saradnji sa Fakultetom za projektni i inovacioni menadžment (PMC) Beograd.

Na takmičenju su učestvovali  po 2 tima sa Visokoškolske ustanove FINra i Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment (PMC) Beograd. Studenti su imali 20 minuta da žiriju obrazlože svoju temu kroz debatu, a zadatak žirija je bio da  ocjeni prezentacije i izlaganja timova.

Predsjednik žirija bio je prof.dr.sc. Ismet Kalić, direktor FINra, a ostale članove sačinjavali su doc.dr.sc. Bojana Ostojić sa Fakulteta PMC  i mr.sc. Irma Ibrišimović, pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja na FINra.

Predstavnici Fakulteta za projektni i inovacioni menadžment (PMC) Beograd osvojili su prvo i treće mjesto, dok je  drugo mjesto osvojio tim sa Visokoškolske ustanove FINra. Studentica koja je imala najbolji javni nastup je Nina Radojević, studentica I godine PMC, a najbolju prezentaciju je imao tim Visokoškolske ustanove FINra u čijem sastavu su bili:  Mehmed Čajić, student IV godine, Šejla Mandžić, studentica III godine, Melika Umihanić, studentica III godine, i Jasmina Ribić, studentica IV godine.

Vrijedne nagrade učenicima uručili su doc.dr.sc. Bojana Ostojić i mr.sc. Irma Ibrišimović.

Po završetku takmičenja i dodjele vrijednih nagrada upriličeno je zajedničko fotografisanje i druženje sa učesnicima takmičenja. FINra kao društveno odgovorna i obrazovna institucija je prepoznala značaj Prvog međunarodnog  takmičenja na zadanu temu, gdje je i sama uspješno odgovorila na izazov koji je postavila pandemija COVID 19.