ZAVRŠNI ISPIT IZ PREDMETA PRAKTIČNO OSPOSOBLJAVANJE III

2. Jula 2022. Komentari isključeni za ZAVRŠNI ISPIT IZ PREDMETA PRAKTIČNO OSPOSOBLJAVANJE III Nekategorisano FINra

Studenti III godine studijskog programa “Finansije i računovodstvo“  danas su pristupili završnom ispitu iz predmeta Praktično osposobljavanje III  kod predmetnog nastavnika mr.sc. Vildane Altumbabić, predavač na FINra.

Tokom studija studenti stiču znanja i vještine rada na aplikativnim računovodstvenim programima finansijskog knjigovodstva te obavljaju stručnu praksu u poslovnom subjektu ili organizaciji, prema Programu praktičnog osposobljavanja studenata kroz stručnu praksu za III godinu i izrađuju Izvještaj o obavljenoj stručnoj praksi gdje navode aktivnosti koje su obavljali tokom stručne prakse.

Znanja i vještine koje steknu na predmetu Praktično osposobljavanje I, II i  III, kao i drugim predmetima predviđenim Nastavnim planom i programom na FINra, mogu da primjene u praksi upravo u firmama sa kojima je FINra potpisala sporazume o poslovnoj saradnji.

Visokoškolska ustanova FINra je zaključila više od 150 sporazuma sa uspješnim firmama sa područja cijele Bosne i Hercegovine. Uspješne firme u koje naši studenti idu na praksu, u skladu sa svojim mogućnostima dodjeljuju i stipendije, a studente sa kojima budu zadovoljni tokom njihove četverogodišnje prakse, će zaposliti po završetku fakulteta.

U narednom periodu studente očekuju popravni završni ispiti iz ljetnog semestra.

Sretno svim našim studentima!