FINra DODJELJUJE STIPENDIJE UČENICIMA ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA

3. Januara 2019. Komentari isključeni za FINra DODJELJUJE STIPENDIJE UČENICIMA ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA Aktuelnosti,Nekategorisano FINra

Visoka škola za finansije i računovodstvo FINra za akademsku 2019/2020. godinu će dodijeliti stipendiju svakom učeniku završnog razreda srednje škole, koji pristupi testiranju za stipendije.

Stipendija će biti dodijeljena u iznosu od 10% do 100% ukupne godišnje školarine na FINra, koja iznosi 2.500 KM.

Bodovanje za stipendije se vrši po osnovu dva kriterija:

1. Prosječna ocjena tokom četverogodišnjeg srednjoškolskog školovanja (max 50 bodova)
  2. Osvojeni broj bodova na testu za stipendije ( max 50bodova).

Visoka škola FINra će dodijeliti stipendiju u punom iznosu školarine, bez izlaska na testiranje za:

• učenika generacije
  • učenike članove porodice šehida i poginulih boraca.

Testiranje za stipendije će se održavati svake posljednje subote u mjesecu počev od februara  do juna 2019. godine, u amfiteatru FINra sa početkom u 10 sati.

Raspored održavanja testiranja za stipendije:

• 23. februar 2019.
  • 30. mart 2019.
  • 27. april 2019.
  • 25. maj 2019.
  • 29. juni 2019.

Okvirna pitanja za testiranje za stipendije nalaze se na web: www.finra.ba.

Za dodatne  informacije možete nas kontaktirati na:

Online prijave za testiranje na: www.finra.ba.

Visoka škola za finansije i računovodstvo FINra  se nalazi na adresi: Mitra Trifunovića Uče 9, 75 000 Tuzla, Bosna i Hercegovina.