FINra POTPISALA SPORAZUM O SARADNJI SA EKOLOŠKIM SAVEZOM EKO – ZELENI

23. Aprila 2021. Komentari isključeni za FINra POTPISALA SPORAZUM O SARADNJI SA EKOLOŠKIM SAVEZOM EKO – ZELENI Aktuelnosti,Novosti FINra

Na Visokoškolskoj ustanovi FINra Tuzla, dana 23. aprila 2021. godine zaključen je sporazum o saradnji između Ekološkog saveza EKO – ZELENI Tuzlanskog kantona i Visokoškolske ustanove FINra Tuzla.

Sporazum su potpisali, prof. dr. Muhamed Omerović, predsjednik EKO – ZELENI i doc. dr. sc. Edin Glogić, zamjenik direktora  na Visokoškolskoj ustanovi FINra. Potpisivanju je prisustvovala i mr. sc. Irma Ibrišimović, pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja na Visokoškolskoj ustanovi FINra.

Sporazum predstavlja prvi korak u uspostavljanju zajedničke saradnje na polju ekologije i uspostavi novog studijskog programa Ekološka poljoprivreda. Ovim činom FINra je pokazala otvorenost za saradnju sa okruženjem u cilju unapređenja kvalitete nastavnih procesa  i povećanja ekološke svjesti kod studenata.

Menadžment FINra na čelu sa prof.dr.sc. Ismet Kalić, direktorom Visokoškolske ustanove FINra donio odluku i da finansijski podrži buduće aktivnosti Ekološkog saveza EKO – ZELENI Tuzlanskog kantona, a sve u cilju jačanja saradnje sa nevladinim sektorom.