FINra POTPISALA SPORAZUM O SARADNJI SA JU MJEŠOVITOM HEMIJSKOM ŠKOLOM TUZLA

22. Novembra 2022. Komentari isključeni za FINra POTPISALA SPORAZUM O SARADNJI SA JU MJEŠOVITOM HEMIJSKOM ŠKOLOM TUZLA Nekategorisano FINra

Dana  22.11.2022.godine potpisan je sporazum između Visokoškolske ustanove FINra i JU Mješovite hemijske škole Tuzla.

Potpisivanju sporazuma prisustvovali su mr.sc. Irma Ibrišimović, pomoćnik direktor za nastavu i studentska i pitanja na FINra i Nermina Kalić, bac. fin i rač, asistent na FINra, dok je ispred JU Mješovite hemijske škole potpisivanju sporazuma prisustvovao direktor mr.sc. Alija Mrkonjić.

Osnovni elementi međusobne saradnje su

• zajednički stručni i naučni projekti;
  • realizacija edukacija za profesore srednje škole;
  • realizacija edukacija i davanje smjernica učenicima u izboru budućeg zanimanja u okviru programa „Profesionalne orijentacije učenika završnih razreda srednjih škola“ za zanimanja koja nudi visokoškolska ustanova FINra;
  • organiziranje seminara, radionica i konferencija;
  • upravljanje kvalitetom u području nastave;
  • ostale aktivnosti od zajedničkog interesa.

U mjesecu novembru 2022.godine, sporazumi o poslovnoj saradnji  potpisani su i sa školama  JU Mješovita srednja ekonomsko-hemijska škola Lukavac i JU Mješovita srednja škola Gračanica. Visokoškolska ustanova FINra će nastaviti i u narednom periodu uspostavljati saradnju sa srednjim školama sa područja Tuzlanskog kantona.