25. Februara 2022. Komentari isključeni za FINra REALIZIRA PROJEKAT PROFESIONALNE ORIJENTACIJE UČENIKA ZAVRŠNIH RAZREDA SREDNJIH ŠKOLA Aktuelnosti,Novosti FINra

Visokoškolska ustanova FINra Tuzla u okviru projekta „Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola“ organizovat će četiri  radionice za učenike završnih razreda iz oblasti računovodstva i knjigovodstva, programiranja i informatike, biznis plana, poslovnog engleskog jezika.

Mala škola računovodstva i knjigovodstva, Mala škola programiranja i informatike, Izrada biznis plana, Mala škola poslovnog engleskog jezika radionice su koje će biti realizirane od februara do maja 2022. godine u vremenskom rasponu od 10 sedmica.

Prateći tokove u privredi FINra je osmislila projekat u skladu sa potrebama  tržišta rada, kako bi se  srednjoškolci lakše opredijelili za buduća zvanja, te kako bi bili upoznati sa znanjima i vještinama traženim kod poslodavaca.

Osnovni cilj projekta je edukacija srednjoškolaca, s ciljem razvijanja potencijala, širenja i popularizacije znanja i sposobnosti učenika iz navedenih oblasti.

Dobrodošlicu na Visokoškolsku ustanovu FINra, prisustnim učenicima zaželio je direktor prof.dr.sc. Ismet Kalić: “Radionice su osmišnjene da vama, učenicima završnih razreda srednjih škola, pomogne i olakša odluku o tome šta želite biti u budućnosti, koje zanimanje da odaberete. Kroz ove radionice će vam se približiti zanimanja koja su najtraženija u svijetu, a to su: programeri, računovođe, revizori, finansijski menadžeri i IT stručnjaci. Radionice su edukativnog, informativnog, zabavnog i takmičarskog karaktera. Želim vam dobro druženje, da steknete nova poznanstva i da odaberete zanimanje koje volite.”

Također, prisutnima su se obratili i zamjenik direktora doc.dr.sc. Edin Glogić i pomoćnik direktora za nastavu i studentska pitanja mr.sc. Irma Ibrišimović, mr.sc. Adem Azapagić, predavač na FINra mr.sc. Alisa Pejić, predavač na FINra i student I godine, stipendista sa studijskog programa Finansije i računovodstvo, Ahmedin Hasanović.

Ovim prigodbenim druženjem FINra nastavlja tradiciju prenošenja kvalitetnog znanja kada su u pitanju teme iz oblasti računovodstva, informatike, finansija, poduzetništva i poslovnog engleskog jezika.

Učešće na projektima mogu uzeti svi učenici srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona. Projekat je takmičarskog karaktera, ali je i prilika da učenici razmijene iskustva, da se pripreme za cjeloživotno učenje, razviju funkcionalnu pismenost i komunikacijske vještine, te upoznaju i druže.

Projekat je osmišljen na način da će se dio aktivnosti realizovati online, a drugi dio inclass  u prostorijama Visokoškolske ustanove FINra Tuzla, uz poštivanje svih trenutno važećih epidemioloških mjera zdravstvene zaštite učenika i osoblja, koje će učestvovati u navedenim projektima.

Za najuspješnije učenike sa ostvarenim najboljim rezultatima, dodijelit će se stipendije od 10 do 100%  i vrijedne nagrade tableti, pametni satovi, power bank, slušalice i mnoge druge.

Radionice Mala škola knjigovodstva i računovodstva i Mala škola programiranja i informatike održat će se 02.03.2022. godine (srijeda) online i inclass.

Prijave učesnika za sve četiri radionice projekta “Profesionalne orjentacije učenika završnih razreda” možete pronaći na našoj web stranici www.finra.edu.ba