23. Aprila 2021. Komentari isključeni za USPJEŠNO REALIZOVAN TREĆI CIKLUS RADIONICA IZRADA BIZNIS PLANA I MALA ŠKOLA POSLOVNOG ENGLESKOG JEZIKA Aktuelnosti,Novosti FINra

Visoka škola za finansije i računovodstvo FINra Tuzla u okviru projekta „Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola“ dana 20. aprila 2021. godine uspješno je realizovala i treći ciklus radionica Izrada biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika.

Radionice Izrada biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika održane su online putem Zoom platforme, a u radionicama su učešće uzeli učenici završnih razreda srednjih škola. Cilj radionice Izrada biznis plana je, da učenici nauče kako doći od poslovne ideje do biznis plana, te da upoznaju alate potrebne za kreiranje biznis plana. Uzevši učešće u radionici Izrada biznis plana učenici će naučiti izraditi biznis plan, finansijski plan, marketing plan, te naučiti prepoznati dobru poslovnu ideju.

Kroz program radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika učenici će se upoznati sa osnovnom terminologijom poslovnog vokabulara s područja finansija i računovodstva neophodnom za komuniciranje u različitim poslovnim situacijama kao što su organizacija preduzeća, zapošljavanje, poslovna etika, poslovni kontakti, interkulturalne razlike u poslovnom svijetu i poslovno dopisivanje.

Današnja predavanja s primjerima iz prakse održale su:

Mala škola Izrada biznis plana –  Adisa Šabović, stručnjak iz prakse, predavač  na FINra i Nadina Đogić, studentica treće godine na FINra.

Mala škola poslovnog engleskog jezika –  mr.sc. Alisa Pejić, predavač Visoke škole FINra i Mehmed Ćajić, student treće godina na FINra.

Nastavak radionica, odnosno četvrti dio Izrada biznis plana i Male škole poslovnog engleskog jezika  bit će realiziran  29. aprila 2021. godine.