15. Aprila 2021. Komentari isključeni za USPJEŠNO REALIZOVANA DRUGA ONLINE RADIONICA MALA ŠKOLA POSLOVNOG ENGLESKOG JEZIKA Aktuelnosti,Novosti FINra

Visoka škola za finansije i računovodstvo FINra Tuzla u okviru projekta „Profesionalna orijentacija učenika završnih razreda srednjih škola“ dana 15. aprila 2021. godine uspješno je realizovala i drugu radionicu Mala škola poslovnog engleskog jezika.

Radionica Mala škola poslovnog engleskog jezika održana je online putem Zoom platforme, a učešće su uzeli učenici završnih razreda srednjih škola. Radionicu je otvorila  mr.sc. Alisa Pejić, predavač Visoke škole FINra. Učešće u realizaciji radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika uzeo je i student treće godine Mehmed Čajić.

Prateći tokove u privredi FINra je osmislila projekat u skladu sa potrebama  tržišta rada, kako bi se  srednjoškolci lakše opredijelili za buduća zvanja, te kako bi bili upoznati sa znanjima i vještinama traženim kod poslodavaca.

Osnovni cilj projekta je edukacija srednjoškolaca, s ciljem razvijanja potencijala, širenja i popularizacije znanja i sposobnosti učenika.

Kroz program radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika učenici će se upoznati sa osnovnom terminologijom poslovnog vokabulara s područja finansija i računovodstva neophodnom za komuniciranje u različitim poslovnim situacijama kao što su organizacija preduzeća, zapošljavanje, poslovna etika, poslovni kontakti, interkulturalne razlike u poslovnom svijetu i poslovno dopisivanje.

Projekat je osmišljen na način da će se dio aktivnosti realizovati online, a drugi dio in class  u prostorijama Visoke škole FINra Tuzla, uz poštivanje svih trenutno važećih epidemioloških mjera zdravstvene zaštite učenika i osoblja koje će učestvovati u navedenim projektima.

Nastavak radionica, odnosno, treći i četvrti dio radionice Mala škola poslovnog engleskog jezika bit će realiziran, 22. i 29.  aprila 2021. godine.

Osim radionica Izrada biznis plana i Mala škola poslovnog engleskog jezika održane su radionice Mala škola računovodstva i Mala škola programiranja dana 13. aprila 2021. godine sa početkom u 10 sati.