Univerzitet New York Tirana јe globalno priznata viskoškoska ustanova, poznata po svojoj akademskoј izvrsnosti, inovacijama i društvenom uticaju. Kroz inovativni pristup međunarodnom obrazovanju i saradnji sa državnim Univerzitetom New York (Empire State College), studenti na ovom Univerzitetu ostvaruju potpuno akreditovanu albansku i američku diplomu.

Sporazum sa ovim prestižnim Univerzitetom uključuje obrazovnu, naučnu i profesionalnu saradnju, a ima za cilj unaprjeđenje akademske zajednice i poboljšanja standarda studiranja, kao i kvaliteta visokog obrazovanja.

Sporazumom je iskazana obostrana spremnost i otvorenost za jačanje dosadašnje saradnje, koja je ocijenjena izuzetno uspješnom.

Univerzitet FINRA posebnu pažnju posvećuje međukulturalnom razumijevanju i razmjeni studenata i osoblja, a koji će se zahvaljujući ovom Sporazumu osigurati putem programa razmjene, studijskih posjeta, ljetne škole, radionica, seminara i prakse.