Obilježen međunarodni dan ženskog poduzetništva na Univerzitetu FINRA Tuzla
Međunarodni dan ženskog poduzetništva obilježava se u cijelom svijetu 19. novembra, kako bi se naglasila uloga i doprinos žena u poslovnom svijetu, te potaknulo žensko poduzetništvo.
Univerzitet FINRA Tuzla organizovao je panel diskusiju na kojoj su govornici bili Dijana Dizdarević Radovanović, Šef Odjeljenja za lokalni ekonomski razvoj Grada Tuzla, Sanela Beširević, potpredsjednica Asocijacije poslovnih žena SHE BiH, Alena Ahmetspahić-Fočo, direktorica projekta Poslovne novine d.o.o. Sarajevo i doc.dr. Nerma Saračević, profesor FINRA. Panel diskusiju je moderirao mr.sc. Adem Azapagić, FINRA.
Svoje poduzetničko iskustvo prisutnima su podijelile studentice druge godine FINRA, Ajla Mešanović i Elma Mešanović, koje su pokrenule brend SELVI. One su prezentovale biznis plan koji je na takmičenju “Top 12 biznis planova FINRA” u oktobru 2025. osvojio drugo mjesto.
Današnjem programu prisustvovali su učenici i profesori iz nekoliko srednjih škola Tuzlanskog kantona. Za učenike je organizovan nagradni kviz iz poduzetništva za učenike i testiranje za stipendije.
Poduzetnički Univerzitet FINRA Tuzla posebnu važnost daje izgradnji poduzetničkog duha i sticanju poduzetničkih vještina kod studenata. Podsticanje kreativnosti, inovativnosti i poduzetničkog razmišljanja ključno je za budući uspjeh naših studenata u savremenom poslovnom okruženju.