Finalno takmičenje

Danas, 12. juna 2024. na Univerzitetu FINRA Tuzla je održano takmičenje u prezentaciji biznis planova studenata prve godine. Studenti svih pet studijskih programa radili su na izradi biznis plana u okviru predmeta Poduzetništvo i predmeta Osnove poslovnih finansija, od kojih se deset najboljih radova kvalifikovalo u finalno takmičenje.

U ulozi žirija i ocjenjivača bili su predmetni nastavnici dr.sc. Ismet Kalić, Mr.sc. Adem Azapagić i Mr.sc. Nermina Ćatić, predstavnik Raiffeisen banke Senad Uzunić i uspješni poduzetnik iz Tešnja Damir Numić, vlasnik “Green Light”.

Dodijeljena su priznanja i vrijedne nagrade za tri najbolja biznis plana.

Prvo mjesto je osvojio Rašid Jahić (biznis ideja Smart Solution), drugo mjesto osvojili su Sanin Dahić i Emra Hublić (biznis ideja Zlatno jaje) i treće mjesto osvojile su Irna Korlatović i Lejla Softić (biznis ideja Wander Wise).

Svoje biznis ideje predstavili su:

• Nedim Mulalić, Aldin Bukvarević (Zynga Energy)
  • Naida Brajlović, Jasmina Šabić (Sunčana starost)
  • Amina Serhatlić, Helena Marojević (She&Kids Cab)
  • Aid Džafić, Amina Mahmutović (AMDz Agency)
  • Natalija Namlić (Agencija za digitalni marketing i dizajn)
  • Maida Čamdžić, Kanita Ramić, Belma Palavrić (Eventful Bliss)
  • Ajman Dervišević, Tarik Begić (Slavia Hosting)

Svim učesnicima dodijeljene su zahvalnice i prigodni pokloni.

Poduzetnički Univerzitet FINRA Tuzla posebnu važnost daje izgradnji poduzetničkog duha i sticanju poduzetničkih vještina kod studenata. Podsticanje kreativnosti, inovativnosti i poduzetničkog razmišljanja ključno je za budući uspjeh naših studenata u savremenom poslovnom okruženju.