Prof. dr. sc. Edin Glogić dekan Ekonomskog fakulteta, Univerziteta FINRA Tuzla, na poziv Instituta sertifikovanih računovođa Crne Gore, učestvovao je na XIX Međunarodnom kongresu računovođa i revizora Crne Gore, održanom u Ulcinju od 26. do 28. septembra 2024. godine. U saradnji sa prof. dr. sc. Slavkom Rakočevićem sa Univerziteta Mediteran Podgorica, Crna Gora, predstavljen je zajednički rad na temu “Napredne metode otkrivanja finansijskih prevara – kombinacija forenzičkog računovodstva i vještačke inteligencije”.

Rad je predstavljen na prvom panelu Kongresa i objavljen je u zborniku radova. Tema rada bavi se ključnim izazovima u otkrivanju finansijskih prevara, koristeći napredne tehnike forenzičkog računovodstva i vještačke inteligencije, čime se doprinosi unapređenju metoda u ovoj oblasti.

Tokom Kongresa, prof. dr. sc. Edin Glogić imao je priliku da se susretne sa brojnim kolegama, s kojima je razgovarao o budućim planovima za saradnju u oblasti računovodstva i revizije, kako na strukovnom, tako i na akademskom nivou. Razgovori su otvorili mogućnosti za zajedničke projekte i dalji razvoj kroz profesionalnu i akademsku saradnju.