Dana, 17.07.2024. Univerzitet FINRA Tuzla je posjetio predsjednik Federalne obrtničke komore gospodin Željko Babić, koji je sa v.d. rektorom prof. dr. Ismetom Kalićem održao sastanak,  u cilju realizacije potpisanog Sporazuma o suradnji.

Tema sastanka  je bio upis  studenata u akademsku 2024/2025,  pri čemu je posebno bilo riječi o pogodnostima za upis članovima obrtničke komore i članovima njihovih porodica na Univerzitet FINRA Tuzla, po posebnim uvjetima.

U skladu sa odredbama Sporazuma dogovoreno je da se članovima obrtničke komore i članovima njihovih porodica omogući upis na Univerzitet FINRA Tuzla sa popustom na školarinu i plaćanjem u više rata, i to na studijske programe Ekološka poljoprivreda, sa usmjerenjima Ekološka poljoprivreda i Agro biznis, te studijski program  Turizam, ugostiteljstvo i gastronomija, sa tri usmjerenja i zanimanjima: Turistički vodič, Voditelj turističke destinacije i Gastronomija/kulinarstvo sa zanimanjem šef kuhinje/master šef. Također, na sastanku je dogovoreno da se posebni uvjeti za upis odnose i na ostala tri studijska programa koji se realizuju na Univerzitetu FINRA Tuzla, i to: Finansije i računovodstvo, Savremeni menadžment i digitalno poslovanje i Računarstvo i informatika, sa dva usmjerenja Softverski inžinjering i Web dizajan i multimedia.