Danas, 15.07.2024. na Univerzitetu FINRA Tuzla upriličeno je svečano potpisivanje ugovora o stipendiranju za 53 redovna studenta upisana na prvu godinu studija. Stipendije su dodijeljene u ukupnoj vrijednosti većoj od 75.000 KM. Na visinu stipendije uticali su osvojeni bodovi na testiranju za stipendije i prosjek u srednjoj školi. Među stipendistima se nalaze i tri učenika generacije, kao i studenti sa izraženo slabim materijalnim stanjem, koji su nagrađeni stipendijom u 100% iznosu školarine.

Od svog osnivanja FINRA je dodijelila stipendije u iznosu većem od 500.000 KM u osam generacija studenata. U nastojanju da podrži i promoviše visoko obrazovanje, te podrži studente da studiraju i nakon studija se zaposle i ostanu u Bosni i Hercegovini, FINRA će nastaviti da stipendira studente i u narednim godinama konstantno povećavajući iznos stipendija. Planom je predviđeno da za akademsku 2024/2025 godinu ukupan iznos stipendija bude veći od 150.000 KM.

S ciljem da mlade ljude motiviše i podstakne da studiraju, pored stipendija za redovne studente, Univerzitet FINRA Tuzla odobrava umanjenje školarine  i za vanredne studente i DL studente, koji dolaze iz porodica šehida i poginulih boraca, porodica demobilisanih boraca, te porodica sa slabijim imovinskim stanjem.

FINRA spada u malobrojne visokoškolske ustanove u Bosni i Hercegovini koje nude jedinstvene, savremene i inovativne studijske programe u skladu sa zahtjevima i potrebama tržišta rada. Visokoškolska ustanova FINRA je predana i posvećena cilju da mladim ljudima prenese znanja i vještine koja su tražena i dobro plaćena, te ih osposobi za zanimanja za kojima postoji konstantna potražnja u Bosni i Hercegovini i svijetu.

Do sada je na FINRA diplomiralo 200 studenata i svi su zaposleni, a neki od njih su pokrenuli svoj vlastiti biznis.