Na Univerzitetu FINRA Tuzla u toku je upis na Magistarski i Doktorski studij, koji će trajati do 30.09.2024. Magistarski studij se realizuje na dva studijska programa:

1. Napredni finansijski menadžment i kontroling

2. Forenzičko računovodstvo i revizija

Oba studijska programa su jedinstvena u Bosni i Hercegovini i regionu. Trajanje studija je po modelu (4+1) za studente koji imaju završen četvorogodišnji dodiplomski studij i (3+2), za studente koji imaju završen trogodišnji dodiplomski studij.

Stečena znanja na studijskom programu Napredni finansijski menadžment i kontroling pružaju mogućnost budućim magistrantima da uspješno ovladaju savremenim konceptima poslovanja, modelima, metodama, standardima, informacionim tehnologijama, tehnikama, alatima i vještinama za kompetentno rješavanje ključnih problema sa kojima se preduzeće suočava u kompleksnim uslovima poslovanja.

Studijski program je jedinstven i po tome što je uveo kontroling i kombinovao sa znanjima i vještinama naprednog finansijskog menadžmenta. Koliko je važan kontroling govori činjenica da veliki broj kompanija uvodi department kontrolinga u svoju organizacionu strukturu.

Na studijskom programu Forenzičko računovodstvo i revizija studenti se osposobljavaju za sprječavanje, otkrivanje i istraživanje prijevara u poslovanju, temeljem specijaliziranih interdisciplinarnih znanja stečenih iz područja računovodstva, revizije, poreza, prava, digitalnih tehnologija, IT, IKT i istražiteljskih znanja i vještina neophodnih za pružanje usluga u području finansijsko-računovodstvene forenzike.

Doktorski studij se realizuje pod nazivom Ekonomija i digitalno poslovanje sa tri usmjerenja:

1. Finansijski menadžment i kontroling

2. Računovodstvo i revizija

3. Menadžment digitalnog poslovanja

Profesori i mentori na Magistarskom i Doktorskom studiju su stručnjaci, koji su prepoznati, cijenjeni i uspješni u Bosni i Hercegovini i regionu.

Ne propustite ovu jedinstvenu priliku. Upišite se odmah. Broj mjesta za upis je ograničen. Prijavu za upis pošaljite na www.finra.edu.ba.