Studenti i predstavnici Univerziteta FINRA Tuzla uspješno su učestvovali na 18. Sajmu privrede u Tešnju, jednom od najvažnijih poslovnih događaja u Bosni i Hercegovini, koji je ove godine okupio preko 600 izlagača iz 15 zemalja. Sajam je održan pod motom “Inovacije i partnerstvo za održivi razvoj”, a Univerzitet FINRA Tuzla se predstavio kao ključni akter u obrazovanju koji doprinosi razvoju poslovne zajednice.

Posjetioci su imali priliku detaljno se informirati o inovativnim studijskim programima koje FINRA nudi, posebno u oblastima finansija i računovodstva, računarstva i informatike, savremenog menadžmenta i digitalnog poslovanja, turizma ugostiteljstva i gastronomije i ekološke poljoprivrede. Naglasak je  na praktičnoj komponenti studijskih programa, koja studentima omogućava sticanje neophodnih vještina i znanja za uspješno snalaženje u savremenom poslovnom okruženju. Uz to, predstavili smo i mogućnosti za stručne prakse koje nudimo kroz saradnju s vodećim kompanijama u regiji, čime studentima pružamo priliku za direktno povezivanje s tržištem rada.

Učešće na ovom sajmu bilo je izvrsna prilika za naše studente da se direktno upoznaju s najnovijim poslovnim trendovima i inovacijama u različitim industrijama, ali i da razviju svoje profesionalne kontakte. Pored toga, kroz razgovore s izlagačima i posjetiocima, naši predstavnici su dodatno učvrstili veze sa poslovnim sektorom, što je ključni korak u osiguravanju novih mogućnosti za stručnu praksu i zaposlenje naših studenata.

Univerzitet FINRA Tuzla nastavlja s aktivnim učešćem na ovakvim događajima, s ciljem unapređenja kvalitete obrazovanja i jačanja svoje uloge kao mosta između akademskog obrazovanja i privrede. Naša vizija ostaje fokusirana na stvaranje obrazovnih lidera spremnih da odgovore na izazove modernog tržišta.