Povodom Međunarodnog dana prevencije prevara u Beogradu dana 15.11.2023. održan je okrugli sto „Stanje i perspektive forenzičkog računovodstva u regionu“, u organizaciji Međunarodnog udruženja forenzičkih računovođa i revizora iz Beograda gdje je dekan Ekonomskog fakulteta Univerziteta FINRA Tuzla doc.dr.sc. Edin Glogić učestvovao kao moderator.

Okrugli sto je obuhvatio razgovore na sljedeće teme: stanje forenzičkog računovodstva u regionu, prevare sa ESG, digitalizacija i inovacije u forenzičkom računovodstvu, edukacija i profesionalni razvoj, budućnost i perspektive forenzičkog računovodstva. Učesnici okruglog stola bili su predstavnici akademske zajednice i stručnjaci u oblasti forenzičkog računovodstva iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

U otvorenom dijelu okruglog stola, naš dekan doc. dr. sc. Edin Glogić je pored uloge moderatora ovog događaja imao i izlaganje na temu „Digitalizacija i inovacije u forenzičkom računovodstvu“.