Na osnovu člana 54., 57., i 71. Zakona o visokom obrazovanju Tuzlanskog kantona  (“Službene novine Tuzlanskog kantona”, br. 21/2021 – prečišćen tekst, 22/2021 – autentično tumačenje, 5/2022, 11/2022 i 16/2022), a u skladu sa članom 42., 48., 51. i 62. Statuta Univerziteta FINRA Tuzla, Senat Univerziteta FINRA Tuzla raspisuje:

K  O  N  K  U  R  S

za izbor rektora, prorektora, dekana i direktora za ekonomske poslove Univerziteta FINRA Tuzla

Univerzitet FINRA Tuzla raspisuje Konkurs za sljedeće pozicije:

1. Rektor – 1 izvršilac; 2. Prorektori za nastavu i studentska pitanja i naučno-istraživački rad i međunarodnu saradnju – 2 izvršioca; 3. Dekani (Ekonomski fakultet, Fakultet tehničkih nauka, Fakultet turizma, ugostiteljstva i gastronomije i Biotehnički fakultet) – 4 izvršioca; 4. Direktor za ekonomske poslove – 1 izvršilac

Kandidati moraju ispunjavati sljedeće opće uslove:

• da je državljanin BiH,
  • da je u stalnom radnom odnosu na Univerzitetu FINRA Tuzla ili da ima potpisan pred/ugovor o zasnivanju radnog odnosa na Univerzitetu FINRA Tuzla,
  • da mu pravosnažnom odlukom suda nije izrečena mjera zabrane obavljanja poslova/dužnosti za poziciju na koju se kandidat prijavljuje,
  • da pravosnažnom odlukom suda nije osuđen za krivično djelo ili privredni prijestup, što predstavlja smetnju za izbor na dužnost pozicije na koju se kandidat prijavljuje,
  • da nema funkciju u izvršnim organima političke partije ili organizacije koja je povezana sa političkom partijom.

Pored općih uslova navedenih u Konkursu, kandidati moraju ispunjavati sljedeće posebne uslove:

Pozicija 1:(Rektor)

• da je izabran u naučno-nastavno zvanje redovnog profesora na Univerzitetu FINRA Tuzla,
  • lice koje se prijavljuje za rektora obavezno je uz prijavu za konkurs priložiti i pozitivno mišljenje Osnivača na dostavljeni Plan i viziju razvoja Univerziteta FINRA Tuzla.

Pozicija 2 i 3: (Prorektori i dekani)

• da je izabran u naučno-nastavno zvanje redovnog profesora, vanrednog profesora ili docenta.

Pozicija 4: (Direktor za ekonomske poslove)

Uz potpisanu prijavu na Konkurs kandidat je dužan priložiti:

• CV/Biografija (EUROPASS forma),
  • Uvjerenje o državljanstvu BiH ne starije od šest mjeseci,
  • Odluku o izboru u naučno-nastavno zvanje,
  • Izjavu da pravosnažnom odlukom suda nije osuđen za krivično djelo ili privredni prijestup,
  • Izjavu da pravosnažnom odlukom suda nije izrečena mjera zabrane obavljanja poslova/dužnosti za poziciju na koju se prijavljuje,
  •  Uvjerenje da je u stalnom radnom odnosu na Univerzitetu FINRA Tuzla ili pred/ugovor o zasnivanju radnog odnosa na Univerzitetu FINRA Tuzla,
  • Izjavu da nema funkciju u izvršnim organima političke partije ili organizacije koja je povezana sa političkom partijom.

Dokaze o ispunjavanju uslova iz Konkursa kandidati su dužni dostaviti u originalu ili ovjerenoj fotokopiji kod nadležnog gradskog/općinskog organa ili notara.

IV

Prijave na Konkurs sa potrebnim dokumentacijom i dokazima, sa naznakom “Prijava na Konkurs (navesti poziciju za koju se prijavljujete) Univerziteta FINRA Tuzla”, dostavljaju se putem pošte na adresu: Mitra Trifunovića Uče br.9 ili neposredno predajom u Studentsku službu Univerziteta FINRA Tuzla. Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati. Konkurs ostaje otvoren 25 dana od dana objavljivanja.