Pored upoznavanja s bogatom ponudom lokalnih proizvoda, naši studenti su aktivno sudjelovali u promotivnim aktivnostima, predstavljajući studijske programe i uslove studiranja na Univerzitetu FINRA Tuzla. Ova posjeta je omogućila mladim ljudima da se povežu s lokalnim proizvođačima, razmijene iskustva i ideje, te steknu vrijedna znanja o uzgoju šljiva i proizvodnji domaćih proizvoda.

Na Biotehničkom fakultetu Univerziteta FINRA Tuzla u akademskoj 2024/25. se realizuju dva usmjerenja dodiplomskog studija: Ekološka poljoprivreda i Agrobiznis.

Ovi studijski programi su jedinstveni u BiH i regionu koji stvaraju novi profil inženjera ekološke poljoprivrede, i pružaju znanja i vještine iz organske proizvodnje, informacionih tehnologija, primjene digitalnih tehnologija u poljoprivredi (primjena senzora, dronova, pametnih meteoroloških stanica).

Za inženjerima ekološke poljoprivrede postoji konstantna potražnja u BiH i zemljama EU, što ih čini cijenjenim i dobro plaćenim. Sada je prilika da započnete svoje akademsko putovanje! Upis je u toku i traje do 30.09.2024.

Broj mjesta je ograničen. Prijave za upis na www.finra.edu.ba.