U okviru Dana otvorenih vrata Univerziteta FINRA Tuzla 2024., danas su u posjeti bili učenici završnih razreda MSŠ Kalesija i Ekonomsko-trgovinske škole Tuzla.

Učenicima su prezentirani uslovi studiranja, prostorni kapaciteti i opremljenost kabineta pametnim tablama i audio/video solution opremom, te studijski programi s posebnim akcentom na praktično osposobljavanje studenata tokom studija.

Ovom prilikom za učenike i profesore je organizovana obuka za rad u računovodstvenim programima i korištenje EBSCO baze sa 30.000 elektronskih knjiga. Stečena znanja i vještine će učenici i profesori moći primijeniti na računarima sa instaliranim računovodstvenim programima koje smo donirali školama u prošlom mjesecu.

U okviru posjete, učenici su imali priliku prisustvovati prezentaciji biznis planova koje su uradili naši studenti prve godine Amina Serhatlić i Nedim Mulalić. Vjerujemo da su svojim izlaganjem inspirisali sve prisutne i potaknuli poduzetnički duh.

Po završetku programa, školama i profesorima su dodijeljene zahvalnice i certifikati.