U okviru Zimske akademije Univerziteta FINRA Tuzla, danas je realizovana interaktivna radionica iz front-end i back-end programiranja. Kroz različite aktivnosti učenici su stekli osnovna znanja o informacionim tehnologijama i programiranju.

Učenici su korištenjem programskog alata C++  razvijali svoje programerske vještine, te uz pratnju predavača imali su priliku kreirati aplikaciju Mali digitron i na taj način razumjeti proces programiranja.

U drugom dijelu radionice svoja iskustva rada na održavanju sigurnosti mreže prenio je asistent FINRA zaposlen u Salt Square d.o.o. Tuzla na poziciji Senior Cyber Security Engineer, koji je učenicima prezentovao na koji način mogu prepoznati “zamke” na internetu, te efikasno se zaštititi.

Najuspješniji učenici u edukativnim kvizovima su nagrađeni vrijednim nagradama, te su svima dodijeljeni certifikati i zahvalnice.