ODBRANE ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra

21. Decembra 2020. Komentari isključeni za ODBRANE ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra Aktuelnosti,Novosti FINra

ODBRANE ZAVRŠNIH RADOVA NA FINra

Dana 19.12.2020. godine na Visokoj školi za finansije i računovodstvo FINra u Tuzli nastavljeno je sa održavanjem odbrana završnih radova prve, zlatne generacije ove visokoškolske ustanove.

Studenti koji su uspješno, sa najvećom ocjenom odbranili svoje radove su:

Selma Duranović, rođena 13.10.1976. godine u Tuzli.

Tema: „Vlastiti vs tuđi izvori finansiranja u funkciji jačanja finansijskog položaja preduzeća“.

Amra Jašarević, rođena 06.04.1991. godine u Sarajevu.

Tema: „Računovodstveni i porezni tretman transfernih cijena“.

Odbrane su održane pred Komisijom u sastavu:

1. dr. sc. Adil Kurtić, profesor Visoke škole – predsjednik
  2. dr. sc. Ismet Kalić, profesor Visoke škole, član – mentor,
  3. dr. sc. Edin Glogić, profesor Visoke škole, član.

Direktor Visoke škole FINra, dr.sc. Ismet Kalić, koji je bio u sastavu Komisije čestitao je kandidatkinjama na uspješnoj odbrani završnih radova, pohvalio ih i istakao da se radi o  vrijednim, predanim i odgovornim studenticama. Također, iskazao im je i priznanje zbog toga što su se odlučile da na Visokoj školi FINra usavrše svoja znanja i vještine i time ih zaokruže i podignu na jedan veći nivo. Na kraju, direktor Kalić im je zaželio sreću i uspjeh u daljnjem radu i karijeri i naglasio da su im vrata na FINra uvijek otvorena za buduće vidove saradnji i zajedničke projekte.

Kandidatkinje su imale samo riječi hvale za Visoku školu FINra. Zahvalile su se direktoru Kaliću, kao i svim profesorima i osoblju na nesebičnoj podršci koju su im pružali tokom njihovog studiranja na FINra. Naglasile su i da su završetkom školovanja na FINra njihova znanja i vještine u finansijsko-računovodstvenoj profesiji zaokružena i unaprijeđena.