Danas je na Univerzitetu FINRA Tuzla otvorena Zimska akademija, koja će trajati do kraja sedmice.

Današnja radionica iz finansija i računovodstva je realizovana uz prisustvo velikog broja učenika iz nekoliko srednjih škola, kao što su Ekonomsko-trgovinska škola Tuzla, MSŠ Živinice, Medicinska škola Tuzla, Turističko-ugostiteljska škola Tuzla i Gimnazija „Mustafa Novalić“ Gradačac i drugih škola sa područja TK.

Učesnici radionice su upoznati sa novim softverskim paketom finansijskog knjigovodstva SpinSoft, na kome su proknjižili određene poslovne promjene, upoznali se sa bazom podataka, otvaranjem analitičkih konta, te finansijskim izvještajima koje generira program.

U drugom dijelu radionice proveden je kviz na kome su učesnici mogli pokazati usvojena znanja, a najbolji su osvojili prigodne poklone. Svim učesnicima radionice su dodijeljeni certifikati i zahvalnice.

Radionice Zimske akademije FINRA traju do petka, 26. januara 2024. godine, i to po sljedećem rasporedu:

 23. januar – Radionica iz front-end i back-end programiranja

 24. januar – Radionica iz menadžmenta i digitalnog poslovanja

 25. januar – Radionica iz ekološke poljoprivrede i proizvodnje organske hrane

 26. januar – Radionica iz turizma i gastronomije

U okviru Zimske akademije FINRA biti će održano testiranje za stipendije 24. i 25. januara 2024. sa početkom u 11 sati u amfiteatru FINRA i online.

Prijave za stipendije još uvijek traju. Prijavite se odmah na linku https://finra.edu.ba/stipendije/.