V.d. rektor Univerziteta FINRA Tuzla, Ismet Kalić i direktor Cooking Academia Sarajevo, Nermin Hodžić, potpisali su danas, 22. marta 2024. Sporazum o poslovnoj saradnji.

Academia koju je osnovao Nermin Hodžić je prva škola kuhanja u Bosni i Hercegovini, a nastala je kao rezultat dugogodišnjeg radnog iskustva širom svijeta. Kroz edukativne programe cilj je educirati mlade ljude specijaliziranim znanjima i vještinama, te osnažiti tržište rada kompetentnim kadrovima.

Potpisivanjem ovog Sporazuma, Fakultet za turizam, ugostiteljstvo i gastronomiju Univerziteta FINRA Tuzla omogućava provođenje praktične nastave za studente.

Studijski program Turizam, ugostiteljstvo i gastronomija stvara novi profil zanimanja turističkog vodiča, voditelja turističke agencije/organizacije i stručnjaka za gastronomiju/kulinarstvo, sa akademskom diplomom.